Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Automatyczny, uniwersalny zasilacz USB-C 65W dla mobilnych urządzeń – 65W USB-C PD POWER ADAPTOR MT6273

Zobacz produkt
Automatyczny, uniwersalny zasilacz USB-C o mocy 65W dla urządzeń mobilnych, smarfonów, tabletów i laptopów z wbudowanym gniazdem USB-C.

Zasilacz 80W Notebook Universal Power Adaptor MT6269

Zobacz produkt
Uniwersalny zmienno-napięciowy sieciowy  zasilacz 80W do notebooków, z wymiennymi końcówkami, którego parametry umożliwiają współpracę z większością tego typu komputerów dostępnych na rynku.

Zasilacz Tablet Universal Power Adaptor MT6267 V2

Zobacz produkt
TABLET UNIVERSAL POWER ADAPTOR to uniwersalny zmienno-napięciowy zasilacz dostosowany do większości Tabletów i smartfonów zasilanych napięciem 5V i 9V 2A

Zasilacz USB-C PD SMART POWER ADAPTOR MT6252

Zobacz produkt
Automatyczny, uniwersalny zasilacz USB-C PD SMART POWER ADAPTOR MT6252 o mocy 65W do urządzeń mobilnych, smarfonów, tabletów i laptopów.
U dołu znajdziesz

Przydatne informacje

Jakie są główne typy zasilaczy i ładowarek?

Możemy ogólnie podzielić zasilacze i ładowarki na następujące typy:

- Zasilacze AC: Służą do konwersji prądu przemiennego na prąd stały. Adapter jest podłączony do gniazdka, a urządzenie jest podłączone do adaptera.

- Ładowarki USB: Służą do ładowania urządzenia przez połączenie USB. Ładowarkę podłącza się do gniazdka ściennego, a urządzenie podłącza się kablem USB.

- Ładowarki samochodowe: służą do ładowania urządzeń w samochodach. Ładowarkę podłącza się do gniazda zapalniczki samochodowej lub akcesoriów, a urządzenie ładuje się za pomocą kabla USB lub kabla ładującego 12 V.

Skąd mam wiedzieć, jaki rodzaj zasilacza lub ładowarki kupić?

To pytanie zadaje sobie wielu podróżników. Odpowiedź na to pytanie nie zawsze jest prosta, ale istnieją pewne wskazówki, które mogą pomóc w podjęciu właściwej decyzji.

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, ile watów potrzebuje twoje urządzenie. Informacje te można zwykle znaleźć na opakowaniu produktu lub w jego instrukcji obsługi. Jeśli nie masz żadnego z tych elementów, wyszukaj swoje urządzenie w Internecie i poszukaj jego wymagań dotyczących zasilania.

Następnie powinieneś wiedzieć, jaki typ adaptera wtyczki jest potrzebny w Twoim kraju docelowym.

Na koniec dowiedz się, czy w Twoim kraju docelowym obowiązują jakiekolwiek ograniczenia napięcia w urządzeniach elektrycznych, odwiedzając tę stronę internetową: https://www.voltagechecker.com/country-information/

Jakie są istotne cechy zasilaczy do laptopów?

Najważniejszymi cechami zasilacza do laptopa są jego napięcie i moc. Te dwie cechy określają, ile energii jest przesyłane z gniazdka do urządzenia.

Wyższe napięcie przyspieszy ładowanie urządzenia, ale zużyje też więcej energii. Wyższa moc sprawi, że Twoje urządzenie będzie się również ładować szybciej, ale nie zużyje więcej energii niż adapter o mniejszej mocy. Laptopy mogą być szczególnie podatne na przepięcia i skoki napięcia, które mogą doprowadzić do zniszczenia urządzenia.

Jakie są istotne cechy ładowarek USB?

Ładowarki USB to nie tylko sposób na zasilenie telefonu lub tabletu. Możesz ich także używać do ładowania innych urządzeń, takich jak laptop. Aby mieć pewność, że otrzymasz odpowiednią ładowarkę do swojego urządzenia, ważne jest, aby wiedzieć, jakie funkcje oferują różne modele.

Najbardziej podstawową cechą ładowarki USB jest to, że musi być w stanie zapewnić wystarczającą moc do ładowania urządzenia. Jest to zwykle mierzone w watach i zwykle wynosi 5-12 watów dla telefonów i tabletów oraz 18-24 watów dla laptopów. Im wyższa moc, tym szybciej będziesz mógł naładować swoje urządzenie.

Ładowarki powinny być wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak ochrona przed zwarciem lub przeładowaniem, które mogą pomóc w ochronie przed uszkodzeniami spowodowanymi przepięciami lub przeciążeniem mocy.

Rodzaje portów USB w ładowarkach

W ładowarkach występują trzy rodzaje portów USB:

1) Standardowy port USB: Jest to najpopularniejszy typ portu USB i można go znaleźć w komputerach, laptopach i wielu innych urządzeniach elektronicznych.

2) Port micro-USB: ten typ portu znajduje się głównie w urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony i tablety.

3) Port typu C: Ten typ portu USB jest również znany jako złącze odwracalne, ponieważ można go podłączyć do urządzenia w dowolnej orientacji. Jest używany głównie na nowszych laptopach, smartfonach i innych urządzeniach elektronicznych.