• Категорії
  • Пошук
  • Велосипедні аксесуари

Akcesoria rowerowe

Zwykle mówiąc o akcesoriach rowerowych myślimy o takich które, ubogacą wygląd jednośladu jak kolorowe naklejki, odblaski i inne drobiazgi. Ale są też takie które zwiększają bezpieczeństwo i komfort jazdy oraz dodają nowe funkcje i możliwości naszemu pojazdowi.

Akcesoria oferowane pod marką Media-tech znajdują się w tej drugiej grupie. Wśród nic należy zwrócić uwagę na komputer rowerowy (zwany też licznikiem), doskonałej jakości światełko przednie, inteligentne światełko tylne czy głośnik rowerowy 4w1 z funkcją “handsfree” z wbudowaną latarką LED.

Co to jest komputer rowerowy?

Komputer rowerowy zwany też licznikiem rowerowym to urządzenie, które mierzy i wyświetla różne parametry podczas jazdy rowerem, takie jak prędkość, przebyty dystans, czas, spalone kalorie, temperatura otoczenia, itp..

Typowy komputer rowerowy składa się z cyfrowego wyświetlacza z przyciskami do ustawiania żądanych wartości i może również zawierać licznik kilometrów, metromierze i zegar. Wyświetlacz zazwyczaj pokazuje aktualną prędkość w jednostkach na godzinę (np. „10 km/h”), przebytą odległość w kilometrach lub milach, czas, który upłynął w godzinach:minutach:sekundach (np. „1:00:00”) i całkowitą przebytą odległość w kilometrach lub milach (np. „25 km”). Informacje o parametrach jazdy są pobierane z czujnika zamontowanego na widelcu oraz elementu zamontowanego na szprysze, który obraca się wraz z kołem.

Niektórzy uważają, że warto najpierw zastanowić się, jaki będzie główny cel komputera rowerowego. Na przykład, jeśli ktoś zamierza używać komputera rowerowego do treningu, chciałby mieć coś, co śledzi jego tętno, prędkość i przebytą odległość. Jednak przeważa opinia, że urządzenie to powinno mieć maksymalną ilość funkcji i opcji oczywiście za niską cenę.

Jakie są zalety przedniego światła rowerowego?

Przednie światło rowerowe to rodzaj światła montowanego z przodu roweru. Służy do tego, aby rowerzysta był bardziej widoczny dla innych uczestników ruchu, zwłaszcza w warunkach słabego oświetlenia.

Zaletami przedniego światła rowerowego są:

  • Sprawia, że rowerzyści są bardziej widoczni dla innych pojazdów w warunkach słabego oświetlenia.

  • Pomaga kierowcom zauważyć rowerzystów z większej odległości.

  • Zapewnia bezpieczeństwo rowerzystom, czyniąc ich bardziej widocznymi dla kierowców.

Nowoczesna światła są wyposażone w wydajny akumulator litowo-jonowy oraz diody “highpower” doskonale sprawdzające się nie tylko jako wydajne źródło oświetlenia drogi podczas jazdy ale również jako wspaniała latarka podczas postoju.

Jakie są zalety tylnego światła roweru?

Tylne światło do roweru to urządzenie zabezpieczające, które wykorzystuje światło, aby rowerzysta był widoczny od tyłu.

Światła tylne są wymagane przez prawo w wielu krajach, a w Polsce niezbędne w czasie jazdy po drogach publicznych.

Niektóre z zalet używania tylnego światła to:

  • Sprawia, że rowerzysta jest widoczny od tyłu

  • Pomaga w unikaniu kolizji z innymi użytkownikami drogi

  • Jest tani i łatwy w instalacji i obsłudze.

 

 

 

Nowoczesne tylne światełka są wyposażone w akumulatory litowo-jonowe. Mają także sensory żyroskopowe umożliwiające poinformowanie pojazdów z tyłu o hamowaniu (poprzez zmianę natężenia światła